Rendszerint látom kolléganőknél is, hogy nem igazán értik a Vendégeik, hogy miért nem pontosan ugyanolyan barna a szemöldök tetoválás, mint amilyen a tégelyben a festék, illetve a sminkkészletükben a szemöldök festő porok, vagy tusfilcek.
A hajfesték sem pont olyan a hajszálakon, mint a tubusban... vagy mint a festékpalettán.
Ennek több oka is van. A legfőbb az, hogy a bőr ugyanúgy tartalmaz pigmenteket, mint a festék. Ezek a pigmentek keverednek egymással, és az éppen aktuális színét a tetovált pigmentnek az is meghatározza. (melanin)
Változik a bőrszín. Főleg nyáron nem csak a fakulás jelensége áll fenn, hanem az UV sugárzás hatására bizony a bőr megég, és kinek pirosabb, kinek barnább lesz.
A szolárium kifejezetten égeti a bőrt, gyakorlatilag, mint a sült csirke bőre a tepsiben sütés közben, úgy ég meg a saját bőrünk is. Ez színváltozást okozhat.
Függ attól is egy kicsit maga a gyógyult árnyalat, hogy milyen mélyre tetoválják. Ha domború a bőrfelület a tetoválás alatt, akkor sajnos túl mélyre pigmentálták, és heges lett a bőr.
Ajaktetoválás esetében pedig gondolj bele, hogy mikor hideg van, az ajak lilul... ez szintén változtatja a pigment árnyalatát.
Na és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy:
- milyen közelről vizsgálod a színt, vagy összességében nézed?
- mik az elvárásaid? Megszoktad már a sminked színét?
- milyen fényben nézed a tetoválásodat? Hideg, meleg? Fehér, sárga? Természetes, mesterséges?
Egy biztos, a pigment gyártók igyekszenek olyan pigmenteket a piacra hozni, amelyek a legközelebb állnak a saját színeinkhez, ne károsítsa a szervezetünket, és természetes anyagokból készüljenek.
A sminktetoválások színének tartóssága általában 8 hónap - 1,5 év. Időnként frissíttetni kell, és akkor újra intenzív árnyalatot kaphat.